Nasze usługi

Zapraszamy właścicieli czworonogów do wykonania szczepień profilaktycznych
w naszym gabinecieszczeniaki
                - pierwsze szczepienie 6 tydzień
                - drugie 8-9 tydzień
                - trzecie w 10-12 tyg. życia


Choroby przeciwko którym można zaszczepić psa:

Wścieklizna to choroba która zawsze kończy się dla psa śmiercią,
a jednocześnie jest bardzo groźna dla ludzi.
Szczepienie na nią jest obowiązkowe.
Pozostałe szczepienia są dobrowolne. Jednak biorąc pod
uwagę zagrożenia jakie niosą choroby, warto zabezpieczyć przed nimi psa.

Nosówka jest chorobą bardzo groźną szczególnie dla młodych i starszych zwierząt. Atakuje układ oddechowy, pokarmowy i nerwowy.  Choroba ta charakteryzuje się bardzo częstymi powikłaniami. Śmiertelność jest bardzo wysoka.

Parwowiroza i koronowiroza to choroby wirusowe. Bardzo często atakują oba wirusy na jednocześnie. Choroba objawia się brakiem łaknienia, osłabieniem psa i krwawą biegunką. Szybkie podanie leków u dorosłego psa daje dużą szansę na wyleczenie ale terapia jest długotrwała. Natomiast dla młodych psów choroby te są bardzo często śmiertelne.

Leptospiroza to właściwie grupa chorób wywoływanych przez bakterie z rodziny leptospira. Szczepionka nie zabezpiecza psa przeciwko wszystkim szczepom bakterii, a tylko tymi najbardziej popularnymi. Choroba najczęściej atakuje nerki i wątrobę. Leczenie jest skuteczne ale choroba trwale uszkadza organy zaatakowane. Leptospiroza może być przeniesiona na człowieka, szczególnie poprzez kontakt z moczem chorego psa.

Wirusowe zapalenie wątroby to choroba trudna do wyleczenia. Na szczęście coraz rzadziej spotykana. W jej wyniku może dojść do uszkodzenia wątroby. Jeśli choroba ma przebieg ostry to rozwija się tak szybko, że w ciągu doby może doprowadzić do śmierci psa.

Kaszel kenelowy to choroba wirusowa atakująca układ oddechowy. Jest uleczalna ale może powodować trwałe uszkodzenie płuc.